Dobre Strony – dbstrony.pl

Najlepszy katalog stron – DBS

Wanna ma swoje niepowtarzalne walory

W dobie coraz większej popularności kabin prysznicowych wcale nie zmalała popularność wanien. Wanna ma bowiem swoje niepowtarzalne walory, choćby dotyczące higieny stóp lub dłuższego wymoczenia się dla rozluźnienia mięśni dla zrelaksowania się. Na dodatek część z użytkowników wanien oddaje się w niej… lekturze. Przyciąga też do wanny już sam widok piany z płynu do kąpieli.
W wannie łatwiej, po wymoczeniu się, usunąć zrogowaciałe tkanki.

kąpielSzeroka oferta
W dzisiejszych czasach mamy wybór niemal nieograniczony, zarówno jeśli idzie o kształt wanien, kolor, jak i materiały z którego to urządzenie może być wykonane.
Do tej pory w wielu łazienkach stoją wanny żeliwne, najczęściej (ze względu na cenę) kupowane są akrylowe wzmocnione włóknem szklanym. Materiałem coraz bardziej popularnym choć dużo droższym jest konglomerat kruszonego marmuru i wysokiej jakości żywicy poliestrowej.

Ciekawostka – wanny drewniane
W zestawieniu z nowoczesnym wnętrzem bardzo ciekawie się prezentuje wanna drewniana wykonana techniką bednarską. Wanny drewniane mogą też mieć różne kształty – od tradycyjnego po kształt zwykłej, dużej balii wykorzystywanej najczęściej w saunach. Niektórzy posiadacze wanien drewnianych z tego samego materiału wykonują kabinę prysznicową. Wanny drewniane mają zabezpieczenia antybakteryjne i najczęściej wykonywane są z drewna modrzewiowego lub iroko (sprowadzanego z Ghany). Producenci drewnianych wanien mają na ogół ofertę zdywersyfikowaną, produkując jednocześnie z tego samego materiału
Drewno może też być wykorzystywane do obudowy wanny akrylowej lub wykonanej metodą odlewu mineralnego. Część producentów proponuje wanny szklane, nawet… przeźroczyste.

Wanny wpuszczane
Właściciele domków jednorodzinnych decydują się nierzadko na wanny, do których schodzi się z podłogi, czyli wanny wpuszczane. Jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy jednak preferują łazienki z szerokim oddechem przestrzennym. Wanny wpuszczane wizualnie pasują bardziej do łazienek większych. Są one jednak dosyć drogie. Jeśli idzie o kształt, kolor i dodatkowe funkcje to wybór niemal nieograniczony, bowiem część producentów wykonuje te urządzenia na zamówienie.

Wybór niemal nieograniczony
Oczywiście, wanny nie funkcjonowałyby, gdyby nie krany i baterie prysznicowe. Tu wybór kształtu i funkcji jest również wręcz nieograniczony. Prysznic niekoniecznie sprowadza się już do tradycyjne o sitka, ale może być choćby tarczowy, kran może mieć komputerową regulację temperatury z pamięcią. Obecnie, jeśli idzie o krany i kształty wanien zauważalny jest trend powrotu do stylu retro.
Zatem przy urządzaniu łazienki w sklepie lub u producenta czeka nas kolejny zawrót głowy.

, ,

Comments are currently closed.